Bote

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë

Bota islame është bashkuar kundër deklaratave antiislame të zyrtarëve më të lartë francezë që justifikojnë publikimin e diskutueshëm të karikaturave të Profetit Muhamed, por Parisi zyrtar është gjithnjë e më i shqetësuar për fushatën për bojkotin e produkteve franceze, shkruan Anadolu Agency (AA). Franca ka qenë arena kryesore e aktiviteteve antiislame për disa vjet, ndërsa …

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë Read More »

Erdogan thirrje popullit: Mos blini asnjëherë mallra franceze

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka bërë thirrje popullit turk që të mos blejë mallra franceze, raporton Anadolu Agency (AA). Erdogan foli gjatë hapjes së programit të Javës së Mevludit (lindjes së profetit Muhamed) në Qendrën Kombëtare Kulturore dhe të Kongreseve Beştepe në Ankara. Duke folur në lidhje me deklaratat kundër Islamit dhe …

Erdogan thirrje popullit: Mos blini asnjëherë mallra franceze Read More »

Komentet e Arnud Van Dorn: ç’mendon sot ky musliman ish-islamofob për zhvillimet në Francë?

Politikani holandez Arnud Van Dorn postoi disa cicërima në profilin e tij në Tëitter në mbështetje të fushatës muslimane kundër Francës, pas deklaratave fyese të Macron-it kundër Islamit dhe muslimanëve. “Kuvajti, Turqia dhe Katari tashmë kanë filluar një bojkot të produkteve franceze, gjë që është mirë. Shpresojmë që më shumë vende të bashkohen së shpejti,”shkroi …

Komentet e Arnud Van Dorn: ç’mendon sot ky musliman ish-islamofob për zhvillimet në Francë? Read More »

Franca u kërkon vendeve të Lindjes së Mesme të ndalojnë bojkotin e produkteve franceze

Franca të dielën u bëri thirrje vendeve të Lindjes së Mesme të ndalojnë kompanitë me pakicë që të bojkotojnë produktet franceze. Ministria e punëve të jashtme tha në një deklaratë se ditët e fundit kishte pasur thirrje për të bojkotuar produktet franceze, veçanërisht produktet ushqimore, në disa vende të Lindjes së Mesme si dhe thirrje …

Franca u kërkon vendeve të Lindjes së Mesme të ndalojnë bojkotin e produkteve franceze Read More »

Në Siri protesta kundër Macron-it: Islami është fe e paqes

Në rajonet e operacioneve “Mburoja e Eufratit” dhe “Burimi i Paqes” në Siri janë mbajtur protesta kundër presidentit të Francës, Emmanuel Macron, për shkak të fjalëve të tij kundër Islamit dhe muslimanëve, raporton Anadolu Agency (AA). Dhjetëra civilë në rajonin Jarabulus në territorin sirian përballë zonës Karkamış në qytetin turk Gaziantep dhe në rajonin sirian …

Në Siri protesta kundër Macron-it: Islami është fe e paqes Read More »

Kryeministri pakistanez: Është për të ardhur keq që Macron inkurajon islamofobinë

Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan ka reaguar ndaj presidentit të Francës, Emmanuel Macron për inkurajimin e islamofobisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga llogaria e tij në Twitter, kryeministri Khan tha se cilësia dalluese e një lideri është të bashkojë dhe jo të përçajë. “Është një situatë për të ardhur keq që Macron …

Kryeministri pakistanez: Është për të ardhur keq që Macron inkurajon islamofobinë Read More »

U burgos nga muslimanët, Sophie(Maryam) Petronin i shkruan Macronit: pse e pranova Islamin, pse duhet ta pranoni dhe ju!

Maryam Petronin, gruaja franceze me mision humanitar në Mali, e cila shpalli kalimin në Islam sapo zbriti në Paris, i ka përcjellë një letër publike presidentit Macron, njeriun që e la “pa gojë”, që, ndërsa e priste në areoport, i tha se ajo ishte Merjemi, pasi ishte bërë muslimane. E kjo, duke qenë e burgosur …

U burgos nga muslimanët, Sophie(Maryam) Petronin i shkruan Macronit: pse e pranova Islamin, pse duhet ta pranoni dhe ju! Read More »

Babai i 12 fëmijëve nderohet nga policia – njihuni me shoferin nga Emiratet i cili nuk ka marrë asnjë gjobë për 45 vjet

Mal Allah Ibraheim Al Hammadi i Sharjah mori lejen e tij të vozitjes në vitin 1975 dhe drejtoi makinën e tij të parë më vonë në atë vit. Që atëherë, ai kurrë nuk ka kryer një shkelje të trafikut. Kështu, siç raportojnë mediat e huaja, Al Hammadi, i cili ka 12 fëmijë, u nderua kohët …

Babai i 12 fëmijëve nderohet nga policia – njihuni me shoferin nga Emiratet i cili nuk ka marrë asnjë gjobë për 45 vjet Read More »

Zotëri Macron, Islami është feja e Allahut,dhe nuk është sistem i pushtetit….

Zotëri Macron, Islami është feja e Allahut,dhe nuk është sistem i pushtetit i bazuar në gjendjen shpirtërore të elektoratit dhe falsifikimin e votave Me rastin e deklaratave të fundit islamofobike të presidentit francez Macron, në profilin e tij në FB, është lajmëruar Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Dr. Ali al-Kurre Dagi, …

Zotëri Macron, Islami është feja e Allahut,dhe nuk është sistem i pushtetit…. Read More »

Në historinë e gjithë presidentëve amerikanë, Donald Trump bëhet presidenti i parë që dështon të krijojë vende të reja pune

Donald Trump është i vetmi president i SHBA-ve që gjatë mandatit të së cilit është regjistruar një rënie e punësimit, sipas statistikave të Bankës Federale të Rezervave të publikuar nga ish-presidenti amerikan, Barack Obama. Ky i fundit shkroi në llogarinë personale në Twitter, përveç statistikave, se Joe Biden ka një plan për të ndërtuar Shtetet …

Në historinë e gjithë presidentëve amerikanë, Donald Trump bëhet presidenti i parë që dështon të krijojë vende të reja pune Read More »