Editorial

Pse nuk po shkarkohet ambasdori Gashi, si po e ndihmon vëllai i tij që është drejtor në AKI?

Kreshnik Gashi drejtori i AKI-së është vëllau i ambasadorit të Kosovës në Francë Qëndrim Gashi, i cili së fundi u bë i njohur për Islamofobinë e tij me postimin e karikaturave të Pejgamberit Muhamed alejhi selam në llogarinë e tij në Twitter. Politikanë nga të gjitha partitë kanë kërkuar marrjen në përgjegjësi të ambasadorit që …

Pse nuk po shkarkohet ambasdori Gashi, si po e ndihmon vëllai i tij që është drejtor në AKI? Read More »

Si po bëhet Albin Kurti nga një lider i shpresës, në një lider të zakonshëm

Të gjithë jemi dëshmitarë të ndryshimit të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Ajo sa futet në prizmin e të mirave, kundërshton prizmin e asaj që jemi mësuar gjithmonë të shohim në karizmin e tij si lider revolucionar ndaj kastës së politikanëve shqiptarë.Përplasja e hapur me zhvatësit e vendit, politikanët e korruptuar të vendit duke ua …

Si po bëhet Albin Kurti nga një lider i shpresës, në një lider të zakonshëm Read More »

Një “shenjtore” që u lut për shpirtin e diktatorit Enver Hoxha!

I vdiq e ëma dhe motra, por nuk u lejua të vinte të bënte takimin e fundit nga regjimi komunist në Shqipëri, mirëpo pas vdekjes u lutë për të. Ishte kjo Nëna Tereza që erdhi në Shqipëri, duke qenë e shoqëruar nga gruaja e komunistit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha. Sipas të dhënave varri i Enver …

Një “shenjtore” që u lut për shpirtin e diktatorit Enver Hoxha! Read More »

Sikur të merreshim me krimet serbe, se jemi marrë me fantomin e quajtur “ekstremizëm fetar”

Dje është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli, ku ata dhe disa të tjerë akuzohen për 100 vrasje në kohën e luftës. Kjo ka shkaktuar një fortunë në Kosovë, në prag të takimit Kosovë – Serbi në Uashington, ku sipas të gjitha gjasave edhe …

Sikur të merreshim me krimet serbe, se jemi marrë me fantomin e quajtur “ekstremizëm fetar” Read More »