Bote

U burgos nga muslimanët, Sophie(Maryam) Petronin i shkruan Macronit: pse e pranova Islamin, pse duhet ta pranoni dhe ju!

Maryam Petronin, gruaja franceze me mision humanitar në Mali, e cila shpalli kalimin në Islam sapo zbriti në Paris, i ka përcjellë një letër publike presidentit Macron, njeriun që e la “pa gojë”, që, ndërsa e priste në areoport, i tha se ajo ishte Merjemi, pasi ishte bërë muslimane. E kjo, duke qenë e burgosur …

U burgos nga muslimanët, Sophie(Maryam) Petronin i shkruan Macronit: pse e pranova Islamin, pse duhet ta pranoni dhe ju! Read More »

Babai i 12 fëmijëve nderohet nga policia – njihuni me shoferin nga Emiratet i cili nuk ka marrë asnjë gjobë për 45 vjet

Mal Allah Ibraheim Al Hammadi i Sharjah mori lejen e tij të vozitjes në vitin 1975 dhe drejtoi makinën e tij të parë më vonë në atë vit. Që atëherë, ai kurrë nuk ka kryer një shkelje të trafikut. Kështu, siç raportojnë mediat e huaja, Al Hammadi, i cili ka 12 fëmijë, u nderua kohët …

Babai i 12 fëmijëve nderohet nga policia – njihuni me shoferin nga Emiratet i cili nuk ka marrë asnjë gjobë për 45 vjet Read More »

Zotëri Macron, Islami është feja e Allahut,dhe nuk është sistem i pushtetit….

Zotëri Macron, Islami është feja e Allahut,dhe nuk është sistem i pushtetit i bazuar në gjendjen shpirtërore të elektoratit dhe falsifikimin e votave Me rastin e deklaratave të fundit islamofobike të presidentit francez Macron, në profilin e tij në FB, është lajmëruar Sekretari i Përgjithshëm i Unionit Botëror të Dijetarëve Muslimanë, Dr. Ali al-Kurre Dagi, …

Zotëri Macron, Islami është feja e Allahut,dhe nuk është sistem i pushtetit…. Read More »

Në historinë e gjithë presidentëve amerikanë, Donald Trump bëhet presidenti i parë që dështon të krijojë vende të reja pune

Donald Trump është i vetmi president i SHBA-ve që gjatë mandatit të së cilit është regjistruar një rënie e punësimit, sipas statistikave të Bankës Federale të Rezervave të publikuar nga ish-presidenti amerikan, Barack Obama. Ky i fundit shkroi në llogarinë personale në Twitter, përveç statistikave, se Joe Biden ka një plan për të ndërtuar Shtetet …

Në historinë e gjithë presidentëve amerikanë, Donald Trump bëhet presidenti i parë që dështon të krijojë vende të reja pune Read More »

Emiri i Kuvajtit dhe populli shqiptar…

Popujt e Ballkanit në tërësi; populli shqiptar në veçanti humbi një mik shumë bujar, një dashamir me zemër të artë, i cili me udheheqjen e tij të popullit mik edhe vlla kuvajtjan la një shembull thuaj te papërsëritshëm si edhe një boshllëk të madh. Emiri i Kuvajtit, Sheik Sabah Al-Ahmad Al-Jabir Al-Sabah qoftë në mëshirën …

Emiri i Kuvajtit dhe populli shqiptar… Read More »

Mbretëresha Elizabeta II urdhëron heqjen e titullit “kalorës nderi” për Harvey Weinstein, pas dënimit të tij për sulme seksuale

Regjisorit të njohur të Hollywoodit, Harvey Weinstein i është hequr titulli CBE (Kalorës i Urdhrit të Perandorisë Britanike) pasi u dënua për përdhunim në New York. Weinstein, 68 vjeçar, i cili u dënua me 23 vjet burg nga një gjykatë amerikane në shkurt, iu dha titulli CBE nderi për kontributin e tij në industrinë e …

Mbretëresha Elizabeta II urdhëron heqjen e titullit “kalorës nderi” për Harvey Weinstein, pas dënimit të tij për sulme seksuale Read More »

Shteti demokratik SHBA do të ndalojë shkarkimin e platformës kineze TikTok duke nisur nga e diela

Departamenti i Tregtisë pritet që të kufizojë eksesin në platformat kineze TikTok dhe WeChat nga e diela. Lëvizja e radhës pritet pasi urdhrat ekzekutive të dhëna nga administrata Trump kundër dy aplikacioneve pritet që të hyjnë në fuqi. Departamenti njoftoi të premten se duke nisur nga e diela, çdo lloj lëvizjeje për të shpërndarë apo …

Shteti demokratik SHBA do të ndalojë shkarkimin e platformës kineze TikTok duke nisur nga e diela Read More »

5 pyetje rreth asaj se çfarë po ndodh në Mesdheun Lindor

TEVFİK DURUL Greqia, pavarësisht thirrjeve të përsëritura të Turqisë për dialog në Mesdheun Lindor, po përpiqet të vendosë parakushte për t’u ulur në tryezën e bisedimeve. Athina zyrtare, e nxitur kundër Turqisë nga aktorë jorajonalë si Franca, në vend që të vendoste dialog të drejtpërdrejtë me Ankaranë për të zgjidhur krizën, këmbëngul në bërjen e …

5 pyetje rreth asaj se çfarë po ndodh në Mesdheun Lindor Read More »

Djali i Mursit është vrarë, nuk vdiq nga sulmi në zemër

Djali i Muhammed Mursit, Abdullah Mursi nuk ka vdekur për shkak të infarktit në zemër por është vrarë duke iu injektuar një lëndë vdekjeprurëse në trup kanë deklaruar avokatët anglez që morrën përsipër rastin e tij.Ata thanë gjithashtu se Abdullah Mursi pasi u përkeqësua shumë ndërkohë që ndodhej në makinën e tij, nuk u dërgua …

Djali i Mursit është vrarë, nuk vdiq nga sulmi në zemër Read More »

Erdogan, Macronit: “Do të kesh një problem shumë të madh me mua personalisht”

Presidenti i Turqisë Erdogan i është kthyer ashpër homologut të tij francez duke i thënë se do të kishte probleme të mëdha me të personalisht. Përgjigja e presidentit francez erdhi pas deklaratave të Macronit në ishullin e Korsikës pas takimit me kryeministrin grek Mitsotakis, se ai nuk kishte ndonjë problem me popullin turk, por me …

Erdogan, Macronit: “Do të kesh një problem shumë të madh me mua personalisht” Read More »