Bota Islame

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë

Bota islame është bashkuar kundër deklaratave antiislame të zyrtarëve më të lartë francezë që justifikojnë publikimin e diskutueshëm të karikaturave të Profetit Muhamed, por Parisi zyrtar është gjithnjë e më i shqetësuar për fushatën për bojkotin e produkteve franceze, shkruan Anadolu Agency (AA). Franca ka qenë arena kryesore e aktiviteteve antiislame për disa vjet, ndërsa …

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë Read More »

Arabia Saudite gradualisht do rifillojë pelegrinazhin e Umres që nga 4 tetori

Arabia Saudite do të lejojë pelegrinët që jetojnë brenda vendit të realizojnë pelegrinazhin Umrah, duke filluar më 4 tetor, pas një pauze shtatë-mujore për shkak të pandemisë COVID-19, ka raportuar agjencia e lajmeve shtetërore Saudi Press Agency. Në mars, vendi kishte shpallur një “ngrirje” të Umrah, që është një pelegrinazh islamik në qytetet e shenjta …

Arabia Saudite gradualisht do rifillojë pelegrinazhin e Umres që nga 4 tetori Read More »