Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë

Bota islame është bashkuar kundër deklaratave antiislame të zyrtarëve më të lartë francezë që justifikojnë publikimin e diskutueshëm të karikaturave të Profetit Muhamed, por Parisi zyrtar është gjithnjë e më i shqetësuar për fushatën për bojkotin e produkteve franceze, shkruan Anadolu Agency (AA). Franca ka qenë arena kryesore e aktiviteteve antiislame për disa vjet, ndërsa …

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë Read More »

Erdogan thirrje popullit: Mos blini asnjëherë mallra franceze

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, i ka bërë thirrje popullit turk që të mos blejë mallra franceze, raporton Anadolu Agency (AA). Erdogan foli gjatë hapjes së programit të Javës së Mevludit (lindjes së profetit Muhamed) në Qendrën Kombëtare Kulturore dhe të Kongreseve Beştepe në Ankara. Duke folur në lidhje me deklaratat kundër Islamit dhe …

Erdogan thirrje popullit: Mos blini asnjëherë mallra franceze Read More »

Komentet e Arnud Van Dorn: ç’mendon sot ky musliman ish-islamofob për zhvillimet në Francë?

Politikani holandez Arnud Van Dorn postoi disa cicërima në profilin e tij në Tëitter në mbështetje të fushatës muslimane kundër Francës, pas deklaratave fyese të Macron-it kundër Islamit dhe muslimanëve. “Kuvajti, Turqia dhe Katari tashmë kanë filluar një bojkot të produkteve franceze, gjë që është mirë. Shpresojmë që më shumë vende të bashkohen së shpejti,”shkroi …

Komentet e Arnud Van Dorn: ç’mendon sot ky musliman ish-islamofob për zhvillimet në Francë? Read More »

Franca u kërkon vendeve të Lindjes së Mesme të ndalojnë bojkotin e produkteve franceze

Franca të dielën u bëri thirrje vendeve të Lindjes së Mesme të ndalojnë kompanitë me pakicë që të bojkotojnë produktet franceze. Ministria e punëve të jashtme tha në një deklaratë se ditët e fundit kishte pasur thirrje për të bojkotuar produktet franceze, veçanërisht produktet ushqimore, në disa vende të Lindjes së Mesme si dhe thirrje …

Franca u kërkon vendeve të Lindjes së Mesme të ndalojnë bojkotin e produkteve franceze Read More »

Në Siri protesta kundër Macron-it: Islami është fe e paqes

Në rajonet e operacioneve “Mburoja e Eufratit” dhe “Burimi i Paqes” në Siri janë mbajtur protesta kundër presidentit të Francës, Emmanuel Macron, për shkak të fjalëve të tij kundër Islamit dhe muslimanëve, raporton Anadolu Agency (AA). Dhjetëra civilë në rajonin Jarabulus në territorin sirian përballë zonës Karkamış në qytetin turk Gaziantep dhe në rajonin sirian …

Në Siri protesta kundër Macron-it: Islami është fe e paqes Read More »

Kryeministri pakistanez: Është për të ardhur keq që Macron inkurajon islamofobinë

Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan ka reaguar ndaj presidentit të Francës, Emmanuel Macron për inkurajimin e islamofobisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga llogaria e tij në Twitter, kryeministri Khan tha se cilësia dalluese e një lideri është të bashkojë dhe jo të përçajë. “Është një situatë për të ardhur keq që Macron …

Kryeministri pakistanez: Është për të ardhur keq që Macron inkurajon islamofobinë Read More »

Pse të bëhemi arrogant, ne nga dheu jemi krijuar, dhe në dhe do të kthehemi

Transmetohet nga Ebu Musa el-Eshariu se ka thënë: “Pejgamberi (savs), e vizitoi një beduin dhe ai e gostiti atë, kështu që Pejgamberi (savs), para se të largohej prej tij, tha: ‘Eja edhe ti te ne.’ (Ai donte t’iakthente mikpritjen dhe bamirësinë e treguar). Dhe nuk kaloi shumë kohë, kur beduini erdhi në Medinë. Atëherë, Pejgamberi …

Pse të bëhemi arrogant, ne nga dheu jemi krijuar, dhe në dhe do të kthehemi Read More »

I bleu një karrocë për invalid, pastaj djaloshi i tha diçka që e befasoi dhe mahniti

Në një emision televiziv, drejtuesi i emisionit e pyeti mysafirin e tij, përndryshe një milioner: „Cili është momenti më i lumtur në jetën tënde?“ Milioneri u përgjigj: „Një ditë, një mik i imi më kërkoi të ndihmoja për të blerë disa karroca për një grup fëmijësh me aftësi të kufizuara. Dhe unë menjëherë dhurova mjeteqë …

I bleu një karrocë për invalid, pastaj djaloshi i tha diçka që e befasoi dhe mahniti Read More »